Wiadomości

Okręgowa liga młodzika D2
14/10/2019 - 19:46

W ostatnich dwóch meczach nasz zespół zdobył cenne 3 punkty i umocnił się na pozycji wicelidera ligi. W meczu rozegranym 6. października pokonaliśmy po trudnym meczu zespół Pomorzanina Toruń 3:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali Jakub, Janek (asysta Przemek) oraz Kornel (asysta Franek). W ostatni weekend wybraliśmy się do Grudziądza aby postarać się o punkty na boisku lidera. Pełna mobilizacja oraz chęć rewanżu za pierwszy mecz na naszym boisku nie wystarczyła aby pokonać dobrze dysponowanego przeciwnika. Po ciekawym i emocjonującym meczu przegrywali z Olimpią 1:3 a bramkę dla naszej drużyny zdobył po ładnej, solowej akcji Bartek. Niemniej wiemy, że jeszcze nie jest to koniec rozgrywek i już szykujemy się do kolejnego spotkania, które rozegramy już w najbliższą niedzielę z JSS. Serdecznie zapraszamy o godz. 10:00 na boisko ul. Przy Skarpie.

Kolejny punkt młodzików starszych w Lidze Wojewódzkiej
13/10/2019 - 20:27
Ostatni turniej orlików w rundzie jesiennej
07/10/2019 - 16:38

5 października 2019 r. orliki "Gwiazdy II Toruń" zagrały ostatni turniej ligowy w rundzie jesiennej. Tym razem wybraliśmy się do Ostaszewa, gdzie zmierzyliśmy się z miejscowym "Mustangiem" oraz "UKS Chełmno".
W pierwszym bardzo zaciętym i wyrównanym meczu "Gwiazda" uległa niestety gospodarzom 2:3.
W drugim meczu musieliśmy również uznać wyższość "UKS Chełmno" 2:5.
Zarówno w jednym jak i drugim spotkaniu nie można było odmówić walki i zaangażowania naszym młodym zawodnikom. Warto dodać, że po raz kolejny zagraliśmy ze starszymi przeciwnikami z rocznika 2009, a na dodatek "Gwiazda" w tym turnieju wystąpiła osłabiona brakiem dwóch kluczowych zawodników.

"Gwiazda" zagrała w składzie:
Fordoński - Grabowski, Wieluński, Nykiel, Głaz, Aluia, Surmiak, Zieberth

Gwiazda III Toruń orlik Grębocin
05/10/2019 - 18:16

Zawodnicy Gwiazdy III Toruń zakończyli rozgrywki w lidze orlika w grupie 3. W miniony weekend byliśmy gospodarzami turnieju. Gościliśmy zespoły Brzózki Brzozowo i Gwiazdy II Starogród. Oba spotkania zakończyliśmy zwycięstwem. Z drużyną z Brzozowa zwyciężyliśmy 8:1 a z drużyną ze Starogrodu 3:1.
Bramki dla Gwiazdy strzelili: Jakub Krasiński - 3, Kryspin Gutmański - 2, Aleks Kurlenda - 2, Filip Bartczak - 2, Jakub Maliszewski - 1, Gabriel Gościński - 1.
W sobotę 5 pażdziernika rozegraliśmy ostatnie spotkanie. Wybraliśmy się do Chełmna na mecz z miejscową Chełminianką. Niestety drużyna z Kowalewa Pomorskiego która też miała brać udział w zawodach nie dotarła. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Chełmna 2:1. Bramkę dla Gwiazdy zdobył Marcel Ciechacki. Nasz drużyna zdecydowanie przeważała lecz niestety słaba skuteczność zdecydował że drużyna gospodarzy wykorzystała nasze nieliczne błędy i zwyciężyła.
W rundzie jesiennej nasz zespół w grupie 3 zajmie 4 miejsce.

Trener reprezentacji Polski w szeregach sztabu szkoleniowego Gwiazdy.
03/10/2019 - 18:20

Bardzo dobra wiadomość dla naszych sympatyków. Właśnie - do naszego sztabu szkoleniowego dołączył trener Łukasz Żebrowski. Współpracuje on z trenerem Adamem Marciniakiem prowadząc drużyną młodzika starszego występującego w II lidze KP ZPN. Z pracą w naszym klubie wiążemy duże nadzieje.

Łukasz Żebrowski (ur. 13 listopada 1982 w Szczecinie) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, także futsalowy; futsalowy reprezentant Polski. Obecnie trener FC Toruń. Wychowanek Pogoni Szczecin, w swojej karierze reprezentował również barwy takich klubów jak Gwardia Koszalin, Odra Chojna, SV Waren 09 (Niemcy), Flota Świnoujście, GKS Mierzyn.
W ekstraklasie zadebiutował 4 listopada 2001 w meczu z Legią Warszawa (0-3). Wystąpił w 16 meczach polskiej I ligi.
Były zawodnik i kapitan Pogoni 04 Szczecin, ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski. W 2014 r. został grającym trenerem szczecińskiego zespołu.
W sezonie 2018/2019 FC Toruń prowadzony przez pochodzącego ze Szczecina szkoleniowca wywalczył wicemistrzostwo Polski. To największy sukces w historii klubu.
Szkoleniowiec FC Toruń zdobył tytuł najlepszego trenera w sezonie 2018/2019. W plebiscycie organizowanym przez spółkę Futsal Ekstraklasa na swoich faworytów głosy oddawali prezesi, trenerzy oraz kapitanowie drużyn występujących w najwyższej klasie rozgrywkowej.
Łukasz Żebrowski pracuje nie tylko z FC Toruń - jest również trenerem reprezentacji Polski U-19. Największym sukcesem trenera Żebrowskiego jest zajęcie przez Reprezentację Polski trzeciego miejsce na pierwszych Mistrzostwach Europy U-19. Mistrzostwa Europy U-19 w futsalu odbyły się na Łotwie w Rydze. W meczu półfinałowym, który został rozegrany 12 września 2019 r., Polska przegrała z Hiszpanią 1:3. Zespół Hiszpanii był zdecydowanym faworytem meczu półfinałowego z Polską, ale to Polacy zdobyli pierwszego gola. Aby znaleźć się w półfinale, drużyna polska pokonała Łotwę 3:1.
Mamy nadzieję, że trener Żebrowski swoje umiejętności, doświadczenie, pasję i zaangażowanie będzie z sukcesami przekazywał naszym zawodnikom.

4 Kolejka Ligi Orlika
30/09/2019 - 19:12

W sobotę zagraliśmy 4 kolejkę ligi w rozgrywkach orlika. Udaliśmy sie do Torunia na orlik przy Pułku Piechoty gdzie swoje mecze rozgrywa Elana Toruń. Tam oprócz meczu z gospodarzem zagraliśmy z GOLem Brodnica. W pierwszym meczu dostaliśmy bolesną lekcję od Elany i przegraliśmy z gospodarzem 0-10. Widać było różnice fizyczną miedzy drużynami. W drugim meczu chłopacy zaprezentowali się dużo lepiej, lecz nie ustrzegliśmy się błędów i również przegraliśmy 1-5 z Golem Brodnica. Honorową bramkę strzelił Ignacy po dobrym podaniu Miłosza

4 Kolejka Ligi Żaka
30/09/2019 - 19:08

W sobotę zagraliśmy 4 kolejkę ligi w rozgrywkach żaka. Udaliśmy sie do Torunia na orlik przy ulicy Rzepakowej gdzie swoje mecze rozgrywa Juventus Toruń. Tam oprócz meczu z gospodarzem zagraliśmy z Włókniarzem Toruń. W pierwszym meczu przegraliśmy 0-2 z Juventus po szybko straconej bramce. Chłopcy walczyli dzielnie ale dostaliśmy 2 bramkę. W drugim meczu chłopacy zaprezentowali się dużo lepiej, pokazali kilka fajnych ciekawych akcji i pewnie wygraliśmy 5-1

Wisła zgodnie z przewidywaniami
30/09/2019 - 19:02

W ostatnią niedziele zespół uczestniczący w rozgrywkach III ligi okręgowej ligi młodzika podjął na boisku przy ul. Chełmińskiej zespół Wisły Toruń. Przed meczem z zespołem który nie odnosi na tą chwilę sukcesów ligowych wiedzieliśmy, że nikogo nie można lekceważyć i do tego spotkania podeszliśmy bardzo zmotywowani i skoncentrowani. Od pierwszych minut było to widać, że jedyne co nam przyświecało to sportowa rywalizacji i pokazanie swoich najlepszych umiejętności przybyłym kibicom. Po szybko strzelonej w 2 min bramce nabraliśmy pewności, że może to być mecz w którym odniesiemy zwycięstwo. Jeszcze nie wiedzieliśmy tego, że będzie to łatwa gra ale z minuty na minutę zespół Wisły zaczął się mocno cofać próbując szybkiego kontrataku, który nie przynosił efektów w postaci strzelonej bramki. Za to nasi chłopacy niemalże w regularnych odstępach czasu strzelali i punktowali przeciwnika osiągając ostatecznie przekonujące i zasłużone zwycięstwo 8:0. Bramki strzelali: Grzegorz (2x), Kornel, Jakub (2x), Filip, Przemek i Szymon. Warto zauważyć, że Michał zaliczył w tym meczu aż 5 asyst więc wypracował większość strzelonych przez nasz zespół bramek.
Zespołowi Wisły dziękujemy za mecz i walkę do końca, a w najbliższą niedziele zagramy na boisku Przy Skarpie z zespołem Pomorzanina. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do dopingowania naszego zespołu.

Złota grupa orlika 2009 wygrywa w meczu na szczycie z Elaną Toruń
29/09/2019 - 20:58

Bardzo dobry mecz rozegrali nasi ORLICY grający w I grupie. Mecz derbowy z Elaną zawsze wywołuje emocje. Nasz zespół od pierwszej minuty zagrał bardzo zdyscyplinowanie taktycznie. Umiejętności techniczne poparł niesamowitą ambicją i wolą walki.
Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była wręcz perfekcyjna. Wysoki presing, natychmiastowy odbiór piłki po stracie, pozwolił na kompletną dominację. Strzeliliśmy dwie bramki (Mikolaj Bartoszewicz, Oskar Grzankowski) a mogliśmy strzelić ich więcej. Druga połowa miała wyrównany przebieg. Straciliśmy bramkę na 2-1, jednak nasza wygrana nie podlegała żadnej dyskusji. Drużyna zagrała jeden z lepszych meczy, jednak mamy nadzieję, że poziom gry z turnieju na turniej będzie jeszcze wyższy. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie słowa uznania za ambicję i walkę. Właśnie te cechy oprócz umiejętności pozwalają na odnoszenie zwycięstw.
Gwiazda I zagrała w składzie: Czaczkowski Stasiu (bramkarz), Grzankowski Oskar, Lamparski Oliwier, Tamoń Wiktor, Bartoszewicz Mikołaj, Lewandowski Oskar,Ceglar Olek, Wojciechowski Maks, Salejko Mateusz, Strzelecki Krystian,

Kolejne 3 punkty młodzika w Lidze Wojewódzkiej
29/09/2019 - 16:43

W niedzielę 29.09 o godz 10 rozegraliśmy kolejny mecz ligowy w Lidze Wojewódzkiej. Tym razem naszym rywalem, gospodarzem meczu był zespół Tucholanki Tuchola. Chłopcy osłabieni brakiem kilku czołowych graczy nie złożyli broni i pomimo utraty pierwszej bramki w już 3 minucie meczu potrafili się podnieść, w krótkim czasie wyrównać i stoczyć zaciętą walkę z rywalem, który w ostatnich kolejkach pokonał Zawiszę, Chemik i i zremisował z liderem grupy Cuiavią. Chłopcy, którzy jeszcze przez pierwszą połowę grali wyrównany mecz z przeciwnikiem od drugiej połowy coraz wyraźniej zaczęli przejmować inicjatywę. 10 minut przed końcem meczu wygrywaliśmy 4:2 a nasze ataki nie słabły. Kilka razy piłka uderzała w poprzeczkę, słupek rywala niestety nic już nie wpadło. Chłopcy rozegrali bardzo dobry mecz. Brawo Młodziki !!!