Gwiazda III - kolejny turniej żaków - 29.10.2016 Wąbrzeźno.

Tym razem Unia Wąbrzeźno była gospodarzem turnieju żaków. 29 października występy rozpoczęliśmy bardzo udanie. W pierwszym meczu pokonaliśmy gospodarzy - Unię Wąbrzeźno 1-0. Nasi zawodnicy zagrali jeden z lepszych meczów w grupie finałowej. Bardzo mądrze ustawialiśmy się w obronie nie dopuszczając rywali do stworzenia sytuacji podbramkowych. Bardzo dobrze zagrał nasz bramkarz Łukasz Łański, który oprócz dobrego zachowania w bramce, mądrze i dokładnie wprowadzał piłkę do gry. Najlepszym zawodnikiem tego meczu był bez wątpienia kapitan zespołu Kornel Dębski. Pracował na całej długości i szerokości boiska. Również pozostali nasi zawodnicy wykazali się niesamowitą ambicją i determinacją. Bramkę zdobył Maciek Furman, który wykończył akcję całego zespołu.Brawo!
Drugi mecz zagraliśmy z zespołem JSS Toruń. Zaczęliśmy dobrze. Po asyście Kornela bramkę strzałem z pierwszej piłki zdobył niezawodny Maciej Furman. Prowadziliśmy i wydawało się,że mecz mamy pod naszą kontrolą. Posiadaliśmy przewagę i stwarzaliśmy dobre sytuacje podbramkowe. Niestety, kłopoty z kryciem przeciwnika pozwoliły zespołowi JSS na wyrównanie a później na zdobycie zwycięskiej bramki. Mimo kilku dobrych sytuacji do strzelenia bramki wynik nie uległ zmianie i przegraliśmy mecz 1-2, który przy odrobinie szczęścia mógł zakończyć się zupełnie inaczej.
Ostatni mecz to pojedynek z najlepszym chyba zespołem tego turnieju Golem Brodnica. Od początku mecz ułożył się nie po naszej myśli. Szybko straciliśmy dwie bramki. Nasi chłopcy byli już zmęczeni i nie potrafiliśmy odwrócić losów tego meczu. Mimo kilku stworzonych szans na zdobycie bramki ponieśliśmy zasłużoną porażkę. 0-4.